رهبر معظم انقلاب شخصیتی ذوالابعاد و فقیه اصولی مدیر و مدّبر است

رهبر معظم انقلاب شخصیتی ذوالابعاد و فقیه اصولی مدیر و مدّبر است

کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری به همت دانشگاه آزاد اسلامی با حضور آیت الله علی اکبر رشاد، حجت الاسلام رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

آیت الله علی اکبر رشاد رییس و موسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این کنگره گفت: برگزاری کنگره بین المللی اندیشه های قرآنی مقام معظم رهبری حرکت بسیار ارزشمندی است، چرا که یک کار علمی بسیار دقیق، عمیق و بجا است.

وی با بیان اینکه بیش از دو هزار مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است، اظهار کرد: این حجم عظیم از مقالات پذیرفته شده در کنگره یک کار بسیار عظیم و کم سابقه است. این کمیت توأم با کیفیت است. ما در این کنگره درباره شخصیتی سخن می گوییم که یک متفکر، اندیشمند، عالم برجسته تاریخ، دانشمند، فرهیخته، فقیه و سیاستمدار برجسته است. شخصیتی که در هنر نیز صاحب دیدگاه و سرآمد است.

آیت الله رشاد ادامه داد: مقام معظم رهبری همچنین در حوزه شعر نیز جزء شخصیت های تراز اول این حوزه هستند.

رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر اینکه وجه بارز شخصیت مقام معظم رهبری، قرآنی بودن ایشان است، گفت: ایشان جزء شخصیت های جامع هستند. همه زوایای شخصیتی ایشان برجسته است. از یک ذکاوت فوق العاده ای برخوردار هستند و نوآوری و تسلط کارشناسانه به مسائل از ویژگی های ایشان است.

رونمایی از کتاب «سلسله منشورات کنگره بین‌المللی اندیشه های قرآنی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای»

در ادامه این مراسم از  کتاب سه جلدی «سلسله منشورات کنگره بین‌المللی اندیشه های قرآنی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای» که چکیده مقالات دانشگاه آزاد اسلامی است و به همت دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی، محمد امینی تهرانی و محمدرضا حقیقت سمنانی گردآوری شده، رونمایی شد.

در این مراسم از فائزه سادات عظیم‌زاده اردبیلی، حامد فتحعلیانی، سیدرضا موسوی و طیبه زارعی به عنوان نویسندگان مقالات برتر تقدیر به عمل آمد.

همچنین از برگزار کنندگان این کنگره از جمله دکتر طهرانچی رئیس اولین اجلاس کنگره، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی دبیرعلمی کنگره، حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی دبیر اجرایی کنگره، حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی دبیر اولین اجلاس کنگره قدردانی شد.

لازم به ذکر است کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی توسط دانشگاه آزاد اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه با همکاری بیش از 180 مرکز علمی در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه و در 15 محور با موضوعات قرآنی برگزار شد. طی دو سالی که از انعقاد این تفاهم نامه همکاری می گذرد، 183پیش نشست علمی، 65 کارگاه آموزشی و 12 کرسی ترویجی برگزار شده است.

حدود 2340 چکیده مقاله و 1630 اصل مقاله به 21 زبان از 18 کشور، به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که از میان آنها 4 مقاله انتخاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید