پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت شهادت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز

پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت شهادت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز

فقدان او مایه‌ی خسارت معنوی جبران‌ناپذیری در جامعه‌ی حوزوی و دانشگاهی و طبقات جوان آن خطه‌شهیدپرور است.

متن این پیام آیت الله رشاد بشرح زیر است:

«وَ مَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ»

عروج مظلومانه‌ی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقي و امام جمعه محبوب، مردمی و معتبر تبریز، عالم مجاهد، حضرت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم (قدّس الله نفسه الزکيه) مایه‌ی تاسف و تاثر شد. او با رفتار فروتنانه و توام با خلوص و صمیمیت با اقشار گوناگون و زیست زاهدانه محبوب دل مردم شد و الگویی کامیاب از امامت جمعه صالح و مردمي را پیش روی روحانیون همتراز و همگن خویش قرارداد. فقدان او مایه‌ی خسارت معنوی جبران‌ناپذیری در جامعه‌ی حوزوی و دانشگاهی و طبقات جوان آن خطه‌شهیدپرور است. الحق جز شهادت سرنوشتی سزاوار این روحاني متواضع و متخلّق نبود: «الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ طُوبَى لَهُمْ وَحُسْنُ مَآبٍ».

این­جانب این واقعه‌ی مولمه را به محضر مبارک حضرت بقیت الله (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله الوارف)، ارکان حوزه علمیه آذربایجان شرقي و مردم غیور آن سامان و والد بزرگوار و خانواده محترم و ارادتمندان آن راحل رستگار تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای آن شهید مغفرت و علو مرتبت مسالت می‌کنم.

حشره الله مع سید الشهداء و الأحرار و اصحابه الأبرار و اسکنه فسیح جنانه.

علی­اکبر رشاد

 

دیدگاهتان را بنویسید