رفتار مدیریتی آقای رئیسی الگوی کاملی از مدیریت مسؤولانه و متعهدانه و مؤمنانه را پیش روی مدیران کشور قرار داد.

رفتار مدیریتی آقای رئیسی الگوی کاملی از مدیریت مسؤولانه و متعهدانه و مؤمنانه را پیش روی مدیران کشور قرار داد.

آیت الله رشاد در پیام تسلیت بمناسبت شهادت ريیس‌جمهور خدوم و خلیق و همراهان او:

رفتار مدیریتی شهید رئیسي الگوی کاملي از مدیریت مسؤولانه و متعهدانه و مؤمنانه را پیش روی مدیران کشور قرار داد.

ایشان همچنین تاکید کرد: این روحانی خدوم و خلیق در راه خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت، شیدای کار و شیفته‌ی فداکاري بود و سرانجام خود را فدای کشور، ملت، انقلاب و نظام کرد، و بحق «شهید جمهور» شد.

بِسم اللهِ الرّحمنِ الرّحیم

جز داغ سینه، گل نکند در بهار ما / از جوی شعله، آب خورد لاله‌زار ما

هر رنگ لاله‌ای که شکست آفتاب شد / پژمردگی نچید گلی از بهار ما.

بارالاها! این داغ کجا افکنیم و این غم با که در میان نهیم جز بارگاه قدسی تو: «إِنَّمَا أَشْكُو بَثِّي وَحُزْنِي إِلَى اللَّهِ»؛ مهربان خدایا! این غم بر امام و امت ما آسان فرما و بر طول عمر و توفیقات رهبر فرزانه مان بیافزای.

عروج ضایعه بار مردان خدمت و خلوص، مایه‌ی تاثر عمیق و تاسف شدید شد. سانحه‌ی تلخي که یکجا رییس جمهور خدوم و خلیق شهید سید ابراهیم رئیسي، وزیر امور خارجه‌ی کاردان و شجاع شهید دکتر حسین امبرعبداللهیان، امام جمعه‌ی مردمی و محبوب تبریز حجت الاسلام و المسلمین شهید سید محمدعلي آل‌هاشم، استاندار جوان آذربایجان شرقي شهید دکتر مالک رحمتي را از مردم ستاند.

طي حدود چهل سال رابطه و رفاقت با آقای رئیسي وی را مجمع کمالات سترگ دینی، انقلابي و انساني یافتم؛ شخصیّت او آمیزه‌ای بود از: «دین‌گرايي»، «پارساپیشگي»، «اخلاق‌محوري»، «تکلیف‌مداری»، «مردمداری»، «انقلابی‌گری»، «ولي‌شناسي»، «مدیریت جهادی»، «شجاعت و قاطعیت خردمندانه»، «خدمت خالصانه».

برغم دست‌یابي به قدرت و قرارگرفتن در جایگاه نفر دوم نظام، هرگز ذره‌ای تغییر نکرد. اخلاص، فروتني، بي‌پیرایگي، گشاده‌رویی، صمیمیت، ثبات قدم و پایمردی در راه آرمانهای دینی و انقلاب از صفات بارز او بود. این روحانی خدوم و خلیق در راه حدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت، شیدای کار و شیفته‌ی فداکاري بود و سرانجام خود را فدای کشور و ملت، انقلاب و نظام کرد، و بحق «شهید جمهور» شد.

آقای رئیسي در حیات سراسر حرکت و برکت خویش خدمات انقلابي و اجتماعی ارزشمند و گسترده‌ای را ـ به ثمر نشاند. دوره‌ی کوتاه ریاست جمهوري او از برکت‌بارترین دوره‌های مدیریت کلان کشور قلمداد خواهدشد. رفتار مدیریتی او الگوی کاملي از مدیریت مسؤولانه و متعهدانه و مؤمنانه را پیش روی مدیران کشور ـ بویژه رؤسای جمهور آینده ـ قرار داد.

اینجانب این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، مدیران و همکاران پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامي، به محضر مبارک حضرت بقیّت الله (ارواحنا له الفداء) و زعیم حکیم امت و رهبر فرهمند انقلاب اسلامی (أدام الله ظله) و ملت صبور و سترگ ایران و خانواده با فضیلت این شهیدان والامقام تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای آنان رفعت رتبت و حشر با سید الشهداء و الأحرار، و برای وابستگان و دلبستگان آنان صبر و اجر مسئلت می­کنم.

 

                                                                                  علی‌اکبر رشـاد

۳۱، ۲، ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید