بیانات آیت الله علی اکبر رشاد در واکنش به تشییع میلیونی شهدای راه خدمت

بیانات آیت الله علی اکبر رشاد در واکنش به تشییع میلیونی شهدای راه خدمت

غربی‌ها و رسانه‌های معاند این اجتماع باشکوه در تشییع اخیر را برنمی‌تابند/ جهان حیرت زده شد از ملتی که این گونه قدردان مسئولان خدومشان هستند

مؤسس و رئیس حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: غربی‌ها و رسانه‌های معاند این اجتماع باشکوه در تشییع اخیر بر پیکر آیت الله رئیسی و همراهان برنمی‌تابند.

آیت الله علی‌اکبر رشاد در یک هزار و صد و پنجاه و نهمین جلسه در درس خارج اصول اظهار داشت: روزهای سوگواری شهدای خدمت و رئیس جمهور روزهای تلخی است، اگر این روزهای تلخ، امتحان سختی است که خدا از ما می‌گیرد، توفیقی است که مورد آزمون‌های سخت قرار می‌گیریم.

وی افزود: اما اگر خداوند مسئولان خدوم را به منزله مجازاتی برای ما در کفران نعمت گرفته است، اسف بار است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: یکی از جنبه های تلخ این وقایع این است که عده ای با کمال وقاهت و سرشار از بی شرمی به این وقایع طعنه می زنند؛ کسانی که مدعی انسان دوستی و حقوق بشر هستند و به جامعه توجه دارند و می گویند به خرد جمعی احترام می گذارند و اخلاق را به مبنای زندگی تلقی می کنند، چنین طعنه می‌زنند.

وی تصریح کرد:چه غربی‌ها یا مزدوران در این کشور طعنه می‌زنند که مردم ایران مردمی احساساتی هستند و این حضور برشکوه و تاریخی از روی احساسات است.

آیت الله رشاد عنوان کرد: این حضور پرشور و باشکوه ناشی از قدر شناسی از خدمت گذاران سابق و نشانه انسانیت و تمدن ایران و عقلانیت مردم ایران و نشانه اخلاق نیکوی مردم ایران است.

وی اظهار داشت:این ملت شریف وقتی کسی به آنها خدمت می کند قدردان هستند و شکر منعم مقتضای عقل است، اگر کسی خدمتی کرد و نعمتی ارزانی داشت، باید انسان شکر گزاری و سپاس گذاری و قدردانی کند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم خاطرنشان کرد:برخی از غربی‌ها و رسانه‌های معاند می‌گویند که مردم ایران جو زده شده اند و احساساتی هستند و این اجتماع عظیم را برنمی‌تابند.

وی گفت:جهان حیرت زده شد از ملتی که این گونه قدردان مسئولان خادمشان هستند، اما دشمنان از این اجتماع پرشکوه و شور انگیز و حماسی، تعبیری ناصواب دارند.

آیت الله رشاد افزود: ما اگر از بیگانگان بنالیم که جا دارد، اما از خودی ها که گاهی این حضور حماسی عظیم بی نظیر را مشاهده می کنند و یاوه می گویند چه باید گفت و چه باید کرد؟

وی تصریح کرد: این اجتماعی که آن را احساسی و غیر عقلانی تعبیر می کنند نشان دهنده بی خردی دنیای غرب و معاندان است.

آیت الله رشاد بیان کرد: دنیای غرب دنیای بی خردی است و غرب امروز عقلانیت را نمی فهمد،گاهی برخی از تجمعات و جشن‌ها در غرب برگزار می‌شود که غیر عقلاتی است و هیچ عاقلی مرتکب چنین رفتارهایی نمی شود که در این اجتماعات از عده ای که خود را متمدن می‌نامند سر می زند.

وی عنوان کرد: متاسفانه بعضا می بینیم جشن ها و جشنواره هایی که در دنیای غرب رایج است بسیار احمقانه است مثلا جشن پنیر در انگلستان که پنیرهایی به شکل گلوله را در تپه ها و کوهها رها می‌کنند و شرکت کنندگان باید در مسیری شیب دار به دنبال پنیر بدوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد:برگزاری جشنهایی مانند جشن پرتقال در در اسپانیا با هدر دادن هزاران کیلو پرتقال و یا گاوبازی در آزار و اذیت گاو و رفتار علیه حیوانات جلوی چشم تماشاچیان و ادعای طرفدار حقوق حیوانات و محیط زیست بودن بسیار عجیب است.

وی اظهار داشت: علاوه بر برگزاری این جشن‌های عجیب و غریب و بعضا غیر انسانی، گاهی همین غربی ها در مقیاسی گسترده ملت را به خاک و خون می کشند  قتل عام می کنند و هیچ عاطفه ای ندارند و یا گاهی در غرب خودشان، انسان های بیگناه را می کشند و خون خواهی می کنند.

آیت الله رشاد گفت:غربی هایی که از روی حماقت به سادگی صد هزار نفر را با بمب نابود می کنند و قهقه می زنند و جایزه می گیرند و به بسیاری از رفتارهای شرم آور جشن می گویند، بعد به اجتماع میلیونی یک ملت در قدردانی از خدمات مردمی و خدوم و بی ادعا و بی پیرایه می گویند رفتاری احساسی، در حالی که ملت ایران هم هم عاقل و اخلاقی و قدرشناس هستند.

وی افزود:این از تعالیم رسول خداست و ملت ایران همواره این خصایص را در طول تاریخ خو را نشان داده که طرفدار مظلوم است و بدتر رفتار عده ای است در نسبت به این اجتماع عظیم عکس العمل های بی خردانه واکنش نشان دادند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد:برخی در داخل کشور نیز که مدعی فلسفه اخلاق و فلسفه معنویت هستند و دم از دموکراسی و رای مردم می زنند ایا رفراندوم را در چشم حیرت زده جهان به نمایش گذاشتند و به رغم مشکلات، قدردان زحمات شهدای خادم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید