سپاسگزاری از ملت، تبریک به رییس جمهور منتخب

سپاسگزاری از ملت، تبریک به رییس جمهور منتخب

لزوم پیشگیری و جبران گفتارها و رفتارهای اخلاق‌شکن.

در پي برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوري، پیامی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه‌های علمیه تهران صادر شد.

در این پیام آمده است: طبق قانون و شرع، منتخب اکثریّت که مورد تنفیذ مقام ولایت امر قرار می‌گیرد، رئیس جمهور همه‌ی ملت است؛ لهذا بر همه‌ی ما فرض است که در جهت حفظ مصالح کشور، تامین منافع ملي، و قیام و اهتمام به وظائف خطیری که قانون بر عهده‌ی وي نهاده است صمیمانه از او حمایت کنیم.

در بخش دیگر این بیانیه تاکید شده است: مع الاسف از سوی برخی افراد، برخي اقوال و افعال اخلاق‌شکن، که دون شان نظام اسلامی و ملت بزرگ و نامزدهای بزرگوار بود، سر زد، که تلخ و رنج‌آور بود، امید می‌رود ضمن اتخاذ تصمیمات قانوني لازم، تدابیر مدیریتی مناسبی از سوی مبادی امور، برای پیشگیری از تکرار آن در موارد مشابه صورت گرفته، نسبت به زدودن آثار سوء این دست رفتارها و گفتارها، اقدام شایسته‌ای از سوی مجامع ذی‌صلاح، اهل حلّ و عقد، و خیرخواهان نظام انجام پذیرد.

متن پیام آیت الله علی اکبر رشاد بشرح زیر است:

 

بِسمِ الّلهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ

ملت بزرگ و بزرگوار ایران اسلامي.

سلام علیکم بما صبرتم فنعم عقبی الدّار.

۱ـ شما با حضور پرنشاط و شکوهمند خویش در «صحنه‌ی سرنوشت»، در روز پانزدهم تیرماه سال جاري، مایه‌ی عزت، اقتدار، و اعتلای مکانت نظام اسلامي و موجب ستواري و سرفرازي میهن اسلامی شدید. این اقدام شما الحق درخور ستایش و کرنش است؛ جزاکم الله خیر جزاء المحسنین.

۲ـ به جناب مستطاب آقای دکتر مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ملت، که اعتماد اکثریّت را در به عهده گرفتن سکان اجرایی کشور به کف آوردند تبریک و تهنیت عرض کرده، دعا می‌کنیم به حرمت ایام سوگواري آل الله (س)، خداوند منان توفیق خدمت خالصانه به کشور عزیز، ملت فهیم، نظام مقدّس، و شریعت غراء را نصیب این برادر ارجمند بفرماید.

۳ـ از یکان یکان نامزدهای این دوره‌ی انتخابات، و حامیان و هواداران مخلص آنان نیز بجهت تقبل و تحمل زحمات و تلاش مسؤولانه به انگیزه‌ی خدمت به میهن و ملت قدرداني و سپاسگزاری می‌کنیم؛ بي تردید آنانکه با خلوص نیت و اخلاق‌مدارانه وارد این صحنه‌ی خطیر شدند، عند الله ماجورند.

۴ـ طبق قانون و شرع، منتخب اکثریّت که مورد تنفیذ مقام ولایت امر قرار می‌گیرد، رئیس جمهور همه‌ی ملت است؛ لهذا بر همه‌ی فرض است که در جهت حفظ مصالح کشور، تامین منافع ملي، و قیام و اهتمام به وظائف خطیری که قانون بر عهده‌ی وي نهاده است از او صمیمانه حمایت کنیم. تکلیف دیگر نامزدها و هواداران بزرگوارشان در این امر مضاعف است. به هر حال: اینک تلاطم و طوفان انتخابات پایان یافته است و نوبت وحدت و انسجام ملي و همدلي و همراهي انقلابي است.

۵ـ چنانکه زعیم حکیم امت و رهبر فرهمند انقلاب اسلامی (دام ظلّه) تاکید فرموده اند، توقع می‌رود که رئیس جمهور معزز از همه‌ی ظرفیّت‌ها ـ از جمله استعداد و استطاعت دیگر نامزدها ـ برای پیشبرد امور کشور در دوره‌ی مسؤولیت خویش کمال بهره‌برداری را بفرمایند، و فروتنانه تقاضا می‌شود: با برنامه‌ریزي و اولویت‌گذاری و اغتنام فرصت، رفع «دغدغه‌های معیشتی مردم» و «نگرانیهای فرهنگی جامعه»، «مهار تورّم و نرخ ارز»، «افزایش ارزش پول ملي»، «جهش تولید»، «اشتغال و ازدواج جوانان»، «تامین مسکن ارزان قیمت برای طبقات محروم»، «مبارزه‌ی قاطع با فساد اقتصادي»، «اصلاح نظام اداری»، در یک جمله تحقّق عدالت همه جانبه (چنانکه وعده فرموده‌اند) را در دستور کار خویش قرار دهند.

۶ـ در خلال فعالیّت‌های انتخاباتي، در کنار زیبایی های دل انگیز و ستودنی بسیاری که روی داد؛ برغم توصیه‌ّی صریح و اکید رهبر معظم انقلاب، مع الاسف از سوی برخی افراد برخی اقوال و افعال ناپسندی که اخلاق‌شکن، و احیانا خلاف شرع، و دون شان نظام اسلامی و ملت بزرگ و نامزدهای بزرگوار و عزیز بود، نیز سر زد، که سخت تلخ و رنج‌آور بود؛ امید می‌رود ضمن اتخاذ تصمیمات قانوني لازم و تدابیر مدیریتی فراخور، از سوی مبادی امور، جهت پیشگیری از تکرار آن در موارد مشابه، برای التیام و جبران آثار سوء اینگونه رفتارها و گفتارها، از سوی مجامع ذی‌صلاح، اهل حلّ و عقد و خیرخواهان نظام تدبیر و تلاش درخوری صورت پذیرد.

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی، و جنّبنا عما لاتحب، واجعل عواقب امورنا خیراً، و اهدنا الی السّداد، فإنک خیر موفق و هاد.

    کمترین طلاب: علی اکبر رشاد         

۱۷/ ۴/ ۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید