تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت درگذشت آیت‌الله امامی کاشانی

تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت درگذشت آیت‌الله امامی کاشانی

در این پیام تصریح شده است که: او با دائر داشتن کرسی تدریس پیوسته در سطوح مختلف حوزه‌ی علمیه‌ی تهران به تربیت شاگردان بسیاری همت ‌گماشت..

متن پیام آیت الله رشاد بشرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون.

ضایعه‌ی درگذشت عالم مجاهد، روحاني خلیق و خدوم، مدرس کهنسال حوزه‌ی علمیه‌ی عریق عاصمه، آیت‌الله حاج شیخ محمد امامي کاشانی (قدّس سرّه)، موجب تالّم و تأسف عمیق شد.

این روحانی ربانی که از حامیان دیرپا و پایدار نهضت امام خمیني (قده) بود، در روزگار ظلم و ظلمت ستمشاهی، در زمره‌ی خطیبان فاضل و انقلابی بشمار بود با مباحث مایه‌ور‌ و روشنگر خویش موجبات آگاهی و بیداری نسل جوان را فراهم می‌ساخت، پس از پیروزي انقلاب اسلامی نیز علاوه بر حضور مؤثر در سنگرهای گوناگون سیاسی و انقلابی، با دائر داشتن کرسی تدریس پیوسته در سطوح مختلف حوزه‌ی علمیه‌ی تهران به تربیت شاگردان بسیاری همت ‌گماشت. هدایت مجموعه‌ی معظم مدرسه‌ی عالی و دانشگاه مدرسه‌ی عالی شهبد مطهري (ره) و تحقیق گسترده بسامان آوردن موسوعه‌ی علمی ارزشمند در زمینه‌ی خطیر مباحث مهدویت، از خدمات بارز و ماندگار این فقیه متقي قلمداد می‌شود.

اینجانب این ضایعه‌ی مولمه را، به محضر مبارک حضرت بقیّهًْ الله (ارواحنا له الفداء)، رهبر فرهمند انقلاب اسلامی و سایر مراجع تقلید (دامت برکاتهم)، بیت مکرم و شاگردان و علاقه‌مندان آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت، و برای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت می­کنم.

 

                                                                                                   علی‌اکبر رشـاد

                                                                                         ۱۳، ۱۲ ۴۰۲

 

دیدگاهتان را بنویسید