انجمن علمی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم آغاز به کار می کند

انجمن علمی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم آغاز به کار می کند

پیرو صدور مجوز تاسیس انجمن فلسفه‌ی اسلامی حوزه، از سوی مرکز مدیریّت حوزه‌های علمیه، نخستین مجمع عمومی این انجمن برگزار می شود.

بنا بر این گزارش، آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران و نماینده هیات موسس انجمن علمی فلسفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه گفت: دانش هایی به عنوان علوم عقلی شناخته شده اند، که فلسفه اسلامی یکی از مهمترین آنها است. فلسفه اسلامی میراث گران بهایی است که محصول خرد خیل عظیمی از اندیشمندان مسلمان در طول تاریخ است که همواره به عنوان ابزاری برای دفاع از عقاید ناب اسلامی در برابر ملحدان مورد استفاده ایشان بوده است. با توجه به این میراث کهن و ضرورت مطالعات و پژوهش های عقلی، انجمن علمی فلسفه اسلامی با همکاری عده ای از اندیشمندان آغاز به کار کرد.

آیت الله رشاد تصریح کرد: بر اساس تدابیر اتخاذ شده از سوی هیات مؤسس محترم انجمن فلسفه اسلامی و پیرو صدور مجوز تاسیس انجمن فلسفه‌ی اسلامی حوزه، از سوی مرکز مدیریّت حوزه‌های علمیه این انجمن رسما آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: در همین راستا، با برگزاری مجمع عمومی انجمن علمی فلسفه حوزه علمیه قم اعضای پیوسته انجمن، نامزدهای تایید شده از سوی هیات موسس را برای مدت دو سال به عنوان هیات مدیره انتخاب می کنند.

گفتنی است حضرات ‌آیات و اساتید علی اکبر رشاد، محمدباقر تحریری، سید یدالله یزدان پناه، احمد بهشتی،‌ حسن معلمی، عبدالحسین خسروپناه، علی شیروانی هرندی، یارعلی کرد فیروزجائی، محمد عرب صالحی، ‌رضا اکبریان و ‌عسگر دیرباز، از اعضای هیات موسس انجمن علمی فلسفه اسلامی هستند.

نخستین مجمع عمومي انجمن فلسفه اسلامی حوزه، چهارشنبه شب، مورخ یازدهم بهمن ماه جاري از ساعت 18:30 و در آستانه‌ی دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی، در شهر مقدس قم، در محل مرکز انجمن های علمی حوزه با حضور اساتید و فضلای فلسفي برگزار می گردد.

بدین وسیله هيات موسس انجمن از همه اساتید و پژوهشگران حوزوی در عرصه فلسفه اسلامی کشور، جهت عضویت در مجمع انجمن فلسفه، و نامزدي برای عضویت در هیات مدیره دعوت به عمل می آورد.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام از طریق این لینک اقدام کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید