واقعه ارزشمند 11 اسفند، دشمنان را مایوس و توطئه آنها را خنثی کرد

واقعه ارزشمند 11 اسفند، دشمنان را مایوس و توطئه آنها را خنثی کرد

آیت‌الله رشاد:

مردم با آگاهی و با اراده و عزم ملی پای صندوق‌های رای آمدند

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران گفت: مردم با آگاهی و با اراده و عزم ملی پای صندوق‌های رای آمدند.

آیت الله علی اکبر رشاد در جلسه درس خارج حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران با اشاره به دوازدهمين دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري روز جمعه یازدهم اسفند اظهار داشت:به حکم تکلیف از زبان اصحاب حوزه و دیگر علما و فضلا و طلاب حوزه عظیم پایبتخت از حضور پرشور و توام با شعور و همراه با روح حماسی مردم در انتخابات 11 اسفند و در باشگاه و جشن ملی عظیم گزینش وکلای ملت برای یک دوره قانون گذاری تشکر و تقدیر می‌کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:الحق که در 11 اسفندماه امسال، مردم همانند هر موقعیت دیگری و وقایع و رویدادهای انقلاب و امور ملی شگفتی آفریدند و برخلاف آن چه اظهار نگرانی می‌شد و دشمنان تلاش می‌کردند اتفاق بیفتد و وعده می‌کردند اما مردم با آگاهی و با اراده و عزم ملی پای صندوق‌های رای آمدند و اتفاق ارزشمند دیگری در تاریخ انقلاب رقم زدن.

وی تصریح کرد:د این روز در مقایسه با سایر کشورها در این نوع از رویدادها، نشان می دهد چه میزان مردم پای نظام و سرنوشت خودشان ایستادند و آگاهانه عمل می کنند.

آیت الله رشاد عنوان کرد: به رغم وجود گلایه ها و مشکلات و ناکارآمدی‌ها و ناتوانی‌ها برخی از مسئولان به این اصل توجه دارند که این کشور و این نظام و دین در گرو حضور آحاد ملت است و به موقع انجام تکلیف می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: واقعه ارزشمند 11 اسفند، دشمنان را مایوس کرد و همان دیروز لحن دشمنان در صبح تا عصر متفاوت شد و لحنشان نرم تر شده بود.

وی خاطرنشان کرد: به صرف اینکه اخبار می رسد و رصد و تحلیل می‌کنند متوجه می شوند مردم پای کار نظام و انقلاب هستند و لحنشان تغییر می کند.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: مطئنا این حادثه بر روابط کشورمان با ساریر ملل و دول و خاصه قدرتها تاثیر خودش را بر جای خواهد گذاشت، آن چه مهم است پس از این کسانی که در این انتخابات برگزیده می شوند به مسئولیت خود عمل کنند.

وی افزود:نمایندگان مردم، باید مصالح ملی را به منافع جناجی و محلی و شخصی ترجیح دهند و انتخابات را معاومله و رفتار منفعت طلبانه ندانند،اسف بار است گاهی انسان متوجه می شد در برخی از امور و روابط، مسئولین با مسئولیت شان به مثابه مشغله و شغلشان عمل می کنند و پشت میز کار را حجره تجارت می انگارند.

آیت الله رشاد بیان کرد: این بسیار غم انگیز و فوق العاده رنج آور است که مسئولین با این همت خالصانه مردم پشت میز قرار می گیرد و این میز را اسباب معامله و منفعت طلبی و جاه طلبی قرار می دهد.

وی عنوان کرد:کسانی که در این نطق های انتخاباتی منت مردم را کشیدند و گاه حتی به تملق گویی و چاپلوس پرداختند و احیانا بسی وعده های کاذب دادند و بلکه گاه وعده های غیر مسئولانه و حتی در حد نوعی ارتشا زبانیتن در دادند.

رئیس و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اظهار داشت: تقاضا داریم حالا که این عزیزان انتخاب شدند و در مسند قرار گرفتند،خالصانه به وعده هایشان عمل کنند، ببینید مردم در ساعات و موقعیت های سرنوشت چگونه عاقلانه عمل می کنند، شما نیز چنان باشید مسئولیت مسئولان چند برابر و صد برابر شد با این حضور ارزشمند پای صندوق های رای که از خود نشان دادند و این حماسه بزرگ را آفریدند باید مسئولان نیز بهتر از این عمل کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید