بیانات آیت الله رشاد در حمایت از خیزش دانشجویان آمریکا در حمایت از غزه

بیانات آیت الله رشاد در حمایت از خیزش دانشجویان آمریکا در حمایت از غزه

مردم ایران و طلاب حوزه‌های علمیه کشور از خیزش دانشجویی غرب علیه اسرائیل حمایت می‌کنند/اسرائیل به ضعیف‌ترین توان نظامی و دفاعی رسیده است

مؤسس و رئیس حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: امروز مردم ایران و طلاب حوزه‌های علمیه کشور از خیزش دانشجویی غرب علیه اسرائیل حمایت می‌کنند.

آیت الله علی‌اکبر رشاد در جلسه یک هزار و صد و پنجاه درس خارج در میان طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) با اشاره به وقایع اخیر جهانی پیرامون حمای از غزه اظهار داشت: واقعه جنگ جاری غزه به عنوان یکی از وقایع نادر از جهات گوناگون در تاریخ ثبت شد، از جمله اینکه سران و دولتمردان و عقلای قوم با کمال بی تفاوتی و بلکه با کمال وقاحت ناظر نسل کشی هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: یعنی در برابر این نسل کشی عمیق و وسیع و نه تنها موضع موثری نمی گیرند گاهی به نفع این کشتار و جنایتکارانی که مسبب این جنایات عظیم تاریخی می شوند موضع می گیرند.

وی تصریح کرد: حتی گاهی اگر دیگر دول در مجامع بین المللی به نفع مظلومان و این نسل مجاهد و مقاوم و پاکباخته و جانباز و شجاع و پایدار موضع می گیرند بلکه سند بین المللی تصویب شود و تصمیمی گرفته و آتش بس برقرار شود از حق وحشیانه جنگلی وتو استفاده و این تصمیمات جهانی را نقض می کنند.

آیت الله رشاد عنوان کرد:در واقع یک دولت این حق را و این حق به نا حق و حیوانی و جنگلی را دارد که اگر همه عالم به این تصمیم برسند و او بگویند نه، همان می شود و این جنگلی ترین قانون است که به بشر حاکم است.

وی خاطرنشان کرد: از یک طرف یک جامعه کوچکی طبقه حاکم بر جهان چنین رفتار می کند و این وقایع بسیار نادر جهانی است و از طرفی خیزش جهانی به نفع مردم غزه به طور طبیعی و خودجوش شکل گرفته است.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران گفت: اینکه بیایند امکاناتی وجود داشته باشد و همه امکانات خبری و رسانه ای و همه امکانات شناختی در اختیار قدرتهای قدار و جبار و طرفدار این رژیم جعلی است در عین حال در مقابل آن در سراسر جهان یک جنبش عظیم و یک نهضت گسترده و عمیقی در دفاع از مرم مظلوم غزه و فلسطین پدید می‌آید.

وی افزود: همچنین بعد از این همه زمان که تصور می شد موضوع فلسطین قابل احیا نیست و تشکیل مجدد کشور فلسطینی یک آرزو و آرمان است این هم به واقعیت نزدیک می شود که برخی از کشورها راسا و رسما می گویند که ما می خواهیم دولتی به نام فلسطین را به رسمیت بشناسیم و همین را هم این دولت های غاصب و قدار نقض می‌کنند.

آیت الله رشاد بیان کرد:حدود 15 روز اخیر یک جنبش فراگیر در جهان به طور خودجوش در کشورهای غربی و نقاط مختلف آغاز شده که می بینیم تمام کشورهای غربی به خصوص ناظر یک جنبش رو به افزایش و گسترش است.

وی عنوان کرد: به رغم اینکه به خشن ترین وجهی با دانشجویان معترض و مدافع غزه و اساتید برخورد می شود و به سادگی استاد با پیشنیه 15 تا 20 سال استادی و در یک جایگاه برجسته علمی به عنوان مدیر گروه و رئیس دپارتمان یک فیلسوف را به راحتی اخراج می کنند به جرم اینکه اعتراض کرده و می گویند این جا مهد آزادی است.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم بیان کرد:دانشجویان را گاهی از خوابگاه بیرون می کنند به جرم اینکه دارند اعتراض می کنند خدماتی که باید بدهند و جز وظایف شان است و بعضا در برخی از دانشگاهها هزینه بابت آن گرفته اند نمی دهند به جرم اینکه چرا از مظلوم دفاع می کنید.

وی ادامه داد: در برخی از کشورها تحصیل پولی است و برخی از دانشجویانی که دارند اخراج می کنند یا امکانات نمی دهند و خوابگاهشان را می گیرند هزینه ها را از قبل گرفته اند.

آیت الله رشاد عنوان کرد:این جمله از جنبه ها و جهات نادرانگاری این اتفاقی است که در این ایام جریان و ابعاد مختلفی دارد این ها امیدوار کننده است که این خیزشهای مردمی و خودجوش روزی به ثمر بنشیند در کنار رفتار شگفت آور مردم غزه که با 8 ماه با دست خالی در حالی که هیج امکانی برای مقابله و دفاع و تجهیزات دفاع از حملات هوایی ندارند و تجهیزات زمینی و میدانی شان نیز تجهیزات انفرادی است و سلاح های پیشرفته و وسیع ندارند در مقابل دشمنی قرار گرفتند که به هیچ کس رحم نمی کند و منازل را بمبابران می کند و کسی نیست از مردم دفاع کند.

وی خاطرنشان کرد: همین روحیه فوق العاده و ایستادگی ها و پایداری ها نتیجه می‌دهد و به تعبیری نتیجه داده است، برای اینکه گروهی کوچکی که بتواند 8 ماه در مقابل ارتشی که مدعی است چهارمین ارتش جهان است ومشخص شد دروغ بوده ایستاد و تمام شد، زیرا اسرائیل بیش از این نمی تواند و هر توانی داشت خودش و امریکایی و اروپایی در اختیارش گذاشتند و کنارش ایستادند و کارآمدترین بمبها را در اختیارشان گذاشتند.

این استاد عالی حوزه علمیه بیان کرد:مستکبران در این مدت سلاح های شیمیایی در اختیار اسرائیل گذاشتند و تهدید به استفاده بمب اتمی هم علیه مردم غزه کردند و هر کار از دست دنیای مستکبر و قدار برمی آمد انجام شد و نتیجه ای نگرفتند و این پیروزی است، چرا که هیچ یک از اهدافشان محقق نشد و نمی شود و اسرائیل در این چند ماه ضعیف تر شده است.

وی گفت:اسرائیل در این مدت از درون در حال فروپاشی است؛ امروز مردم ایران و طلاب و حوزه های علیمه اساتید و حوزه عظیم و تاریخی تهران از این حرکت و جنبش دانشجویی و دانشگاهی حمایت می کنند و اگر شرایط مساعد بود و امکان فراهم می‌شد مانند دفاع مقدس 8 ساله داخل کشور طلاب و روحانیون و مدرسین و مدیران حوزه ها از جمله اقشاری هستند که آماده نبرد و شرکت در جنگ علیه اسرائیل می شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید