نظام در حوادث اخیرحوصله به خرج داد و پدرانه عمل کرد

نظام در حوادث اخیرحوصله به خرج داد و پدرانه عمل کرد

ملت ایران، روز 22 بهمن با حضور حماسی به نظام آبرو و پشتوانه های نظام اسلامی را تحکیم بخشیدند/ نظام در حوادث اخیرحوصله به خرج داد و پدرانه عمل کرد

رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران گفت: ملت ایران، روز 22 بهمن با حضور حماسی دشمن را مایوس کردند و به نظام آبرو و پشتوانه های نظام اسلامی را تحکیم بخشیدند.

آیت الله علی اکبر رشاد در جلسه 215 درس خارج فقه القضا در حوزه علمیه امام رضا (ع) با قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: حضور حماسی و با شکوه و مسئولانه ملت در عرصه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و حمایت از نظام اعراض ارادت و تجدید میثاق با ولی امر عادل و مجاهد و شجاع و زاهد و دلسوز و فکور و آینده نگر و قهرمان نظام، رهبر مظظم انقلاب اسلامی و حکیم امت ستودنی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: قدردانی می کنیم از مردمی که همواره موقع‌شناس هستند، کاش به اندازه ای که مردم موقع شناس هستند برخی از مسئولان یز موقعیت سنج بودند و به همان اندازه که مردم پای نظام هستند و وفادارانه و با انگیزه و عقیده و احساس مسئولیت اند و در جایی که نیاز است به میدان می آیند همه ما و مسئولانی که از قافله مردم تاخیر دارند نیز چون مردم عمل کنند.

وی بیان کرد: شب بیست و دوم بهمن ماه امسال در تکبیرگویی شبانه، مردم نشان دادند نسبت به سنوات قبل و در پاسخ به یاوه سرایی ها و رفتارهای خشونت آمیز و شرورانه عده ای علیل و فریب خورده و وابسته در صحنه حاضرند و در پاسخ به این شرارت ها در آئین نورانی تکبیر گویی شب پیروزی انقلاب اسلامی حضور منسجمی داشتند و به طور محسوس برخی نسبت به سالهای قبل خروششان بیشتر بود.

آیت الله رشاد عنوان کرد:ملت ایران، روز 22 بهمن با حضور حماسی دشمن را مایوس کردند و به نظام آبرو و پشتوانه های نظام اسلامی را تحکیم بخشیدند.

وی تصریح کرد: شعارهای معنادار و رفتارهای سنجیده و حضور پایداری نسبت به سنوات گذشته در میان جمعیت گسترده شاهد بودیم، با توجه به حضوری که داشتیم در راهپیمایی امسال می توانستیم این حضور گسترده را احساس کنیم که بسیار ارزشمند است.

رئیس و موسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: باید از مردم وفادار و وظیفه‌شناس و حامی و مطیع و خردمند تشکر کرد، در این حوادث اخیر نظام حوصله به خرج داد و پدرانه عمل کرد و مانند پدر دلسوز خیرخواهی که متوجه خطای برخی از فرزندان خود شده باشد حوصله کرد و مجال داد و میدان داد برای اینکه گفته نشود با برخورد و خشونت این اغتشاشات جمع شد.

وی افزود: نظام تا آخرین نفس حوصله کردند و شهید زیادی داده ایم و حدود 100 شهید از بسیجیان و طلاب و نیروی انتظامی و افراد عادی در این اغتشاشات تقدیم شد که از جوانان با اخلاص و متدین و غالبا از طبقات پایین جامعه بودند.

آیت الله رشاد عنوان کرد: نظام همه این ها را تحمل کرد تا اینکه همه ظرفیت این هایی که تحت تاثیر رسانه های خارجی به خیابان ها آمده بودند آشکار شد که وزن آنها چه مقدار است و خود به خود اغتشاشات فروکش کرد، در این میان هیچ برخوردی نشد و نیروی انتظامی بدون سلاح در خیابان ها بودند تا معلوم شود از خشم و خشونت و وحشت این اغتشاشات پایان نیافت و خودشان خسته شدند.

وی بیان کرد: فریب خوردگان  دیدند فایده ای ندارد و هیچکس از مردم به آنها ملحق نمی‌شود با اینکه اغتشاشات 80 روز طول کشید اما هیچ یک از گروههای اجتماعی به آنها ملحق نشدند اگر در برخی از محله ها نیز شعارهایی شنیده می شد شعارهایی بود که به آنها تلقین می شد و البته موضوع شعارها فقط بحث سیاسی نبود بلکه به خدا و شهدا و ائمه و رهبری محبوب ملت و حکیم امت اسلامی توهین می کردند.

رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران خاطرنشان کرد: این ها دردآور بود ولی نشان می داد از گروههای اجتماعی کسی عزم پیوستن به این اغتشاشات خشونت بار را ندارد، بعد از آن اغتشاشات نیز این حماسه عظیم 22 بهمن برای مردم دنیا معنا دار بود و وقتی مقایسه می کردیم جمعیتی که اوایل اغتشاشات به خیابان ها می آمدند در برآوردی بی‌طرفانه جمعیت 60 تا 100 هزار نفر بودند و هر روز کمتر شد.

وی تصریح کرد:اما حضور حماسی دیروز جمعیت دهها میلیونی در سراسر کشور شکوهی عظیم داشت؛ از جمله ویژگی های حضور امسال این بود که در نقاط دورافتاده پربرف حتی اجتماعات چشمگیری دیده می شد،در سالهای گذشته از اجتماعات روستایی کمتر گزارش می شد و گلایه هایی بود که چرا فقط شهرها به تصویر کشیده می شود و امسال این تصاویر نشان می داد فقط در شهرها حضور پررنگ نیست و در روستاها و عشایر نیز این حضور دیده می شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این تصاویر خودش از ویژگی های راهپیمایی 22 بهمن امسال بود؛ بنده به نمایندگی از حوزه علمیه سترگ و کهن و عریض پایتخت جمهوری اسلامی که ام القرای جهان اسلام است از یکایک مردم و اقشار مختلف امت و همه توده ها و اصنافی که در سراسر کشور و حتی در جای جای  کشور و نقاط مختلف جهان این پیروزی بزرگ مومنین ستم ستیز و ستم شکن و شب شکن را که 44 سال از آن گذشته و هر سال آن را جشن می‌گیرند عمیقا تشکر می کنم.

 

دیدگاهتان را بنویسید