عملیات طوفان الاقصی، حرکتی قهرمانانه و هوشمندانه و توام با تدبیر و شجاعت بود

عملیات طوفان الاقصی، حرکتی قهرمانانه و هوشمندانه و توام با تدبیر و شجاعت بود

آیت‌الله رشاد:

مردم جهان به خصوص مسلمانان باید از حماس و فلسطینیان حمایت کنند

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: عملیات طوفان الاقصی، حرکتی قهرمانانه و هوشمندانه و توام با تدبیر و شجاعت بود.

آیت الله علی اکبر رشاد در یک هزار و نود و هفتمین جلسه از درس خارج اصول با اشاره به رویدادهای اخیر در فلسطین اظهار داشت:افزون بر 40 روز از عملیات طوفان‌الاقصی توسط یک گروه جهادی و مقاوم به نام حماس می‌گذرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: عملیات طوفان الاقصی، حرکتی قهرمانانه و هوشمندانه و توام با تدبیر و شجاعت بود و در این بیش از 40 روز، همه قدرتهای پوشالی مدعی پشت یک رژیم پوشالی جعلی مدعی قرار دارند و هنوز از عهده این گروه کوچک برنیامده‌اند.

وی تصریح کرد:جنایاتی که رژیم صهیونیستی در این مدت مرتکب شدند در تاریخ بشر بی نظیر است، به طور کلی در تاریخ بشر سابقه نداشته که چنین اتفاقی بیفتد که در یک فاصله محدودی بیش از 4 هزار نوزاد و کودک و هزاران انسان بی پناه، بیرحمانه این طور قتل عام شده باشند این در تاریخ بشر بی نظیر است.

آیت‌الله رشاد بیان کرد:به رغم اینکه این مردم مظلوم و بی پناه از هیچ امکانات در خور ذکری به لحاظ سلاح و تجهیزات برخوردار نیستند در مقابل دنیای فریب و قدرت و ثروت و دنیای سلاح های مرگبار ضد بشری ایستاده اند و این نیز عنصر دومی است که در تاریخ بی نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: این نیز بی نظیر است که قدرت های غربی همه در این جبهه و نبرد حضور مستقیم دارند و گرنه اسرائیل که چیزی نیست و تنها یک گروه جبهه مقاومت از عهده اسرائیل برمی آید که در فاصله کم بساط حیات ننگین او را برچیند و از روی زمین محو کند.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران گفت:در واقع این قدرت های کفر و استکبارند که در منطقه حضور دارند و آنجا پایگاه نظامی و جاسوسی و پایگاه جنایت و جلادی و جباری برای آنهاست.

وی افزود:در حقیقت حماس دارد با آمریکا و اروپاییان بی فرهنگ و بی تمدن و وحشی و جللاد می جنگد، در این میان یک اتفاق دیگری افتاد که قدرت بزرگی به نام کشورهای اسلامی اسیر یک مشت سران بی عرضه و بی غیرت و سرسپرده و دنیا طلب و عافیت طلب هستند.

آیت‌الله رشاد بیان کرد:متاسفانه این قدرت عظیم کشورهای اسلامی که می تواند جهان را اداره کند و در 24 ساعت، غرب را به زانو بیارد و وادار به پذیرش خواسته ها کند، این گونه عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: سران کشورهای اسلامی کافی است اعلام کنند نفت را می بندیم تا جهان دچار بحران انرژی شوند، کافی است کالاهایی را که دارند را به رژیم صهیونیستی ندهند، در واقع کار خاصی نیاز نیست انجام دهند و بجنگند یا لشکر کشی کرده و یا به حماس و فلسطین کمک مالی کنند.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) عنوان کرد: کافی است این کشورهای اسلامی در قبال اسرائیل و غرب، کار سلبی کنند و بگویند انرژی را به روی اسرائیل می بندیم و آن را تحریم می کنیم و کافی است از اسرائیل حمایت نکنند و در پس صحنه به اسرائیل چراغ سبز نشان ندهند که راضی هستند حماس از بین برود.

وی اظهار داشت: کافی است به جای اینکه با اخوانی ها و حماسی ها دشمنی کنند با کفار دشمنی داشته باشند و با جریان صهیونیسزم در جهان دشمنی کنند با جنود اشغال گر دشمن باشند

آیت‌الله رشاد گفت: کافی است آنها هم نگویند که ما راضی هستیم حماس را نابود کنند نیاز به همین کارهای ساده و بی هزینه است آن گاه اسرائیل، ماشین جنگی اش متوقف می شود و دنیا از حمایت اسرائیل دست می کشد.

وی افزود:این هم از اتفاقات تلخی است که در جهان مشاهده می کنیم که بیش از 50کشور که برخی قدرت در دنیا هستند و بزرگترین قدرت را در جهان تشکیل می دهند و در این میان توان مسلمانان بسی بیشتر از امریکا و اروپاییان است و بسیاری از امکانات را در اختیار داریم که غربی ها ندارند.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) عنوان کرد: گذرگاههای خطیر در دست ماست و انرژی جهان و منابع و معادن دست جهان اسلام است و کافیست این منابع در اختیار آنان قرار نگیرد، متاسفانه سران بی خاصیت و سرسپرده و مزدور جهان اسلام را به اسارت و به گروگان گرفتند و راه را برای ستم و تجاور به مردم فلسطین باز گذاشتند و این باعث تاسف است.

وی بیان کرد: همه مردم جهان چه مسلمان و مسیحی و حتی یهودیان آزادی خواه از توده مردم دارند از فلسطین دفاع می کنند و این نقطه دیگری است که در تاریخ جهان بی نظیر است که توده مردم نسبت به موضوعی حساسیت نشان بدهند و در سراسر جهان در جمعیت های چند هزار نفره در خیابان ها حضور پیدا کنند و از جبهه ای حمایت کنند این هم اتفاق مثبتی است.

آیت الله رشاد تصریح کرد:اگر روزی سران مسلمان همراهی کنند یا ممانعت نکنند ازحمایت از مردم فلسطین، به سادگی می شود سرزمین های اشتغال را آزاد کرد.

وی خاطرنشان کرد:همچنان مردم و مسلمانان وظیفه دارند درصحنه باشند و از فلسطین و حماس و جبهه مقاومت حمایت کنند و بدانند در این حضور در کف خیابان و فریاد برآوردن در قدرت های جهانی و تقویت روحیه مبارزین و جبهه مقاومت بسیار تاثیرگزار است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید