حضورافتخاری آیت الله علی اکبر رشاد در مسابقه بین المللی جایزه بزرگ شعر سال

حضورافتخاری آیت الله علی اکبر رشاد در مسابقه بین المللی جایزه بزرگ شعر سال

آیت الله رشاد که خود از شاعران برجسته و صاحب نام کشور هستند و کتاب شعری هم از ایشان با عنوان تماشای جمال منتشر شده است با ارسال یکی از اشعار شان در مورد امام حسین علیه السلام با عنوان دشت مست در مسابقه ای که به نام نامی ابا عبدالله علیه السلام برگزار شده است شرکت کرد.

رئیس حوزه علمیه تهران در یاد داشتی یاد آور شده اند که این شعر را در کربلا سروده اند و صرفا جهت تیمن و تبرک به نام حضرت سید الشهدا و رونق بخشیدن به این حماسه ادبی و تعظیم شعائر اسلامی شرکت میکند.
سراینده شعر سپید تلویحات و رئیس پژوهشگاه اندیشه اسلامی مشارکت در حرکتی که بنام ابا عبدالله شکل گرفته را یک افتخار و وظیفه دینی دانست و از همه شاعران فارسی زبان جهان برای شرکت فعال در این مسابقه دعوت بعمل آورد.

شاعر پیشکسوت و صاحب سبک حوزوی برگزاری این مسابقه را نقطه عطفی در تاریخ ادبیات ایران دانست و برای تحقق اهداف این مسابقه بین المللی بزرگ آرزوی موفقیت کرد.

دبیر مسابقه بین المللی جایزه بزرگ سال اعلام کرد: شاعران بسیار بزرگی برای شرکت در مسابقه اعلام آمادگی کرده اند و سیاست مسابقه عدم اعلام اسامی شرکت کنندگان است، اما در تماسی که با حضرت آیت الله رشاد برقرار شد از ایشان برای اعلام شرکت ایشان کسب اجازه شد و ایشان فرمودند: از آغاز فعالیت ادبی تا کنون در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده ام اما خواستم اسم من به عنوان یکی از ذاکرین ابا عبدالله در لیست شاعران آنحضرت ثبت شود.

شاعران صاحب نام دیگر کشور نیز اگر مایل هستن در این حماسه ادبی نقش آفرین باشند میتوانند موافقت شان را برای شرکت تیمنی در مسابقه اعلام کنند.

دبیر خانه مسابقه بین المللی جایزه بزرگ شعر سال.

به ابر گروه جایزه بزرگ شعر سال بپیوندید:

https://t.me/joinchat/Bk4guRmTthDuqXl-hiGJQA

دیدگاهتان را بنویسید