پیام تسلیت استاد علی اکبر رشاد بمناسبت رحلت آیت الله محمدتقی شریعتمداری

پیام تسلیت استاد علی اکبر رشاد بمناسبت رحلت آیت الله محمدتقی شریعتمداری

محضر او طی افزون بر نیم قرن، محفل معرفت و معنویت برای فضلای حوزه عریق تهران بود.
در پی ارتحال معلم اخلاق و استاد دیرین حوزه علمیه تهران، آیت الله محمدتقی شریعتمداری ، پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، صادر شد.
رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران در این پیام تاکید کرده‌ است: فقدان او که از ذخائر معرفتی و معنوی پایتخت بشمار بودند، سبب خلأ معرفتی جبران‌ناپذیری در این کلانشهر خواهد شد.
متن این پیام به شرح زیر است:
إنا لله وإنا الیه راجعون
با تاسف و تاثر عمیق مطلع شدیم استاد برجسته حوزه علمیه تهران، بقیه السلف، مدرس متضلع ، آیت الله محمدتقی شریعتمداری (طاب ثراه) دار فانی را وداع گفته¬اند.
او محضر بزرگانی از سلف را درک کرده بود، در فلسفه از اساتیدی همچون علامه شهید مطهری، حکیم شهیر میرزا ابوالحسن شعرانی و فیلسوف و فقیه نامدار سید ابوالحسن رفیعی قزوینی (قدس الله اسرارهم) بهره برد و سالیان متمادی در محضر فقه و اصول حضرات آیات عظام محمدتقی آملی و سید احمد خوانساری حاضر شد.
وجوذ ذی‌جود آیت الله محمدتقی شریعتمداری از ذخائر معرفتی پایتخت بشمار می‌آمد و محضرش طی افزون بر نیم قرن، محفل معرفت و معنویت برای فضلا و طلاب این حوزه عریق و اصیل بود. فقدان او سبب خلأ جبران‌ناپذیری در این کلانشهر خواهد گشت.
این‌جانب این ضایعه¬ی مولمه را، به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام طله الوارف) و سایر مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، ارکان حوزه علمیه تهران، شاگردان و فرزندان سوگمند آن استاد خلیق و خدوم تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیائش را مسئلت می¬دارم.
علی¬اکبر رشاد
۱۷، ۳، ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید