آیت‌الله نوری همدانی برای دفاع از ولایت سینه‌ی خود را سپر کرد

آیت‌الله نوری همدانی برای دفاع از ولایت سینه‌ی خود را سپر کرد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در همایش طلاب و علمای جنوب شرق استان تهران که با حضور آیت‌الله العظمی نوری همدانی در مصلای پاکدشت برگزار شد با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: آیت‌الله العظمی نوری همدانی دارای پیشینه‌ی درخشانی در هدایت مردم هستند و از بصیرت جهادی برخوردارند.
رئیس شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران با اشاره به فعالیت‌های علمی آیت‌الله العظمی نوری همدانی افزود: عمده فضلای حوزه در مقاطع تحصیلی خود نزد این مرجع بزرگوار حاضر می‌شوند و از معارف اسلامی بهره می‌گیرند.
وی ادامه داد: حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مرجعی هستند که طی نیم قرن در عرصه‌ی جهاد و مبارزه و اجتهاد پیشاهنگ بوده‌اند و این از ویژگی‌های بارز ایشان است.

آیت‌الله نوری برای دفاع از ولایت سینه خود را سپر کرد
رشاد با اشاره به آثار پرمحتوای آیت‌الله العظمی نوری همدانی اضافه کرد: از جمله اشتغالات ما این بوده که آثار ایشان را مورد مطالعه قرار دهیم و از آن استفاده‌ی کافی را ببریم؛ جمع حاضر نیز که شامل طلاب و علمای حوزه‌های علمیه این منطقه هستند، قطعاً از مباحث ایشان استفاده کرده‌اند.
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی اضافه کرد: آیت‌الله العظمی نوری همدانی در تمام دوران مبارزه در کنار امام راحل بوده و با پیروی از خط رهبری، لحظه‌ای نسبت به پشتیبانی از ولایت فقیه درنگ نکرده است.
وی بیان داشت: در ایام فتنه کسانی بودند که شاید نسبت به این حوادث سکوت کردند اما آیت‌الله العظمی نوری همدانی سینه را سپر کرده و از ولایت با تمام وجود دفاع کردند.
رشاد با اشاره به فعالیت بیش از ۱۲۰ حوزه در سطح استان تهران گفت: در این مراکز ۱۵ هزار طلبه خواهر و برادر و ۱۴۰۰ معلم مشغول به تحصیل و تدریس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید