پیام تسلیت آیت الله رشاد بمناسبت رحلت آیت الله سید محمد ضیاآبادی

محضر آیت الله ضیاآبادی او طی افزون بر نیم قرن، محفل انس طالبان معرفت و معنی بود.
در پی ارتحال معلم اخلاق، مفسر قرآن، استاد دیرین حوزه علمیه تهران، آیت الله سیدمحمد ضیاآبادی، پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، صادر شد.
رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران در این پیام تاکید کرده‌ است:
فقدان او که از ذخائر معرفتی و معنوی پایتخت بشمار بودند، سبب خلأ معرفتی جبران‌ناپذیری در این کلانشهر خواهد شد.
متن این پیام به شرح زیر است:
إنا لله وإنا الیه راجعون
با تاسف و تاثر عمیق مطلع شدیم معلم اخلاق، مفسر قرآن، استاد برجسته حوزه علمیه تهران، آیت الله سیدمحمد ضیاآبادی (طاب ثراه) دار فانی را وداع گفته اند.
محضر او طی افزون بر نیم قرن، محفل درس و انس برای طلاب، دانشجویان و طبقات طالب معنی و معرفت بود. فقدان او که از ذخائر معرفتی و معنوی پایتخت بشمار بودند، سبب خلأ معرفتی جبران‌ناپذیری در این کلانشهر خواهد شد. با رحلت این مدرس متبحر، حوزه عریق و اصیل تهران یکی از اساتید دیرین خود را از دست داد.
الحق او از مصادیق رجال معنوی معرفتیای بود که: «هَجَمَ بِهِمُ الْعِلْمُ عَلى حَقیقَهِ الْبَصیرَهِ، وَ باشَروُا رُوحَ الْیَقینِ، وَ اسْتَلانوُا مَا اسْتَعْوَرَهُ الْمُتْرَفُونَ، وَ أَنِسُوا بِمَا اسْتَوْحَشَ مِنْهُ الْجاهِلُونَ، وَ صَحِبُوا الدُّنْیا بِأبْدانٍ اَرْواحُها مُعَلَّقَهٌ بِالْمَحَلِّ الأَعْلى…
این‌جانب این ضایعه¬ی مولمه را، به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام طله الوارف) و سایر مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، ارکان حوزه علمیه تهران، شاگردان و فرزندان سوگمند آن استاد خلیق و خدوم تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اولیائش را مسئلت می دارم.
علی اکبر رشاد
۲۱، ۱۱، ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید